Odvoz azbestu

Kvalita bez kompromisov. Preberáme zodpovednosť za odvoz azbestu z vášho života. Odovzdáme vám priestor vyčistený od tých najmenších azbestových vlákien. A vy si môžete bez obáv užívať svoju nehnuteľnosť ďalej.

Bezplatná konzultácia - Odvoz azbestu

Stačí, ak sa nám ozvete a my pre vás obratom vypracujeme nezáväznú cenovú kalkuláciu šitú priamo na mieru vaším potrebám.

Ako postupujeme pri likvidácii azbestu?

Prípravná fáza

Na získanie povolení pre odbornú demontáž materiálov s obsahom azbestu treba rátať s 30 dňovou lehotu.

Likvidácia azbestovej strechy

Najčastejšie likvidujeme strechy rodinných domov v rozsahu od 200 do 300 m2. Práce vykonávame priamo na streche v niektorých prípadoch používame lešenia alebo vysokozdvižné vozíky.

Dĺžka prác

Demontáž bežnej strechy rodinného domu bez komplikácií trvá približne 3 - 4 dni.

Stabilizácia azbestu

Pred demontážou azbest stabilizujeme špeciálnym postrekom nanášaným vysokotlakovým airless zariadením, ktorý zabráni uvoľňovaniu vlákien počas demontáže.

Nikdy neodstraňujte azbest sami

Azbest je kvalifikovaný ako nebezpečný odpad a silný karcinóm, ktorý spôsobuje nádorové ochorenia.

Azbestovú strechu nikdy nezhadzujte sami, nebezpečné vlákna preniknú bezprostredného okolia, interiéru a zamoria životný priestor vo vašom okolí. Ohrozíte tak nielen seba, ale aj iných ľudí vo vašom bezprostrednom okolí – rodinu, susedov ...

Už uvoľnené azbestové vlákna sú prakticky nezničiteľné. Nedajú sa povysávať bežným vysávačom. Mikroskopické vlákna sa usádzajú v interiéroch, na oblečení a samozrejme na pľúcach.

V závislosti od poveternostných podmienok môže byt zamorená oblasť až 3 km.

Azbestovú strešnú krytinu preto nikdy nečistite od nečistôt či machu, uvoľníte pri tom množstvo mikroskopických azbestových častíc.

Neprerážajte otvory napr. na satelitné antény a ani inak mechanicky do strechy nezasahujte.

Neodporúčame takúto strechu repasovať – napríklad natierať, natavovať asfaltové pásy alebo inak upravovať.

Fyzická osoba nesmie nakladať alebo inak zaobchádzať so stavebným odpadom z stavieb s obsahom azbestu, inak hrozí pokuta za ohrozenie verejného zdravia.

Často kladené otázky pri likvidácii azbestu

likvidacia_azbestovej_strechy_dilmunsystem_1
likvidacia_azbestovej_strechy_dilmunsystem_1

O NÁS

O NÁS

Zlikvidovali sme desaťtisíce metrov štvorcových azbesto-cementovej krytiny zo striech a štítových stien domov po celom Slovensku.

Zlikvidovali sme desaťtisíce metrov štvorcových azbesto-cementovej krytiny zo striech a štítových stien domov po celom Slovensku.

Meranie prítomnosti azbestu

Nie ste si istí, či ide o azbest?

Zabezpečujeme odber a analýzu vzoriek vzduchu a sporného materiálu, ktorá odhalí prítomnosť nebezpečných azbestových vlákien.

  • Prieskum výskytu nebezpečných materiálov s obsahom azbestu spracováva akreditované laboratórium podľa platných noriem EÚ.
  • Odber vzoriek vzduchu a sporných materiálov realizujeme aj počas prevádzky budovy.
  • Odbery môže vykonávať len akreditovaná osoba.
  • Výsledkom analýzy je protokol akceptovaný slovenskými úradmi.
  • Protokol je platný a akceptovaný v rámci celej EÚ.
  • Primeraná cena a doba analýzy (doba od odberu vzorky po protokol z laboratória).

Referencie od našich zákazníkov

Prístup pracovníkov likvidujúcich AZC bol prefektný. Skvele spravili svoju prácu a z ľudskej stránky som z nich mal veľmi dobrý pocit. Vďaka tomu budem určite odporúčať ďalej.
Tomáš Varga, majiteľ rodinného domu
Komunikácia a záujem vyhovieť bol na profesionálnej úrovni.
Ján Nepela, Strechostav

Partneri

Chcete vedieť viac?

cierna-skladka-azbest-eternit-v-lese-dilmun-system

Azbest v našich lesoch: Hrozba, ktorú nemôžeme ignorovať.

Ani naše lesy nie sú imúnne voči nezodpovednosti niektorých jedincov. Les nie je miesto pre odpadky, no stále sa nájdu tí, ktorí to ignorujú. Pracovníci organizácie Mestské lesy Bratislava nedávno objavili nelegálnu skládku azbestových strešných krytín v oblasti s vysokou úrovňou ochrany.

cigareta_rakovina_pluc-1024x648-1

Rastie výskyt rakoviny pľúc u ľudí, ktorí nikdy nefajčili

V dôsledku zvýšeného výskytu karcinogénov v prostredí sa rakovina pľúc môže vyvinúť aj bez dlhodobého fajčenia. K jedným z najrizikovejších kontaminantov patrí, vzhľadom na rozsiahle použitie v stavebnom priemysle a doprave v posledných 50 rokoch, azbest. Na Slovensku sa azbest stáva veľkou hrozbou pre bežnú populáciu.

Ďalšie služby

Likvidácia azbestu v interiéri

Interiérové, dupronitové priečky, izolačné panely v medzistenách a stropoch, podhľady či obklady. Azbest v interiéri sa najčastejšie nachádza v starších budovách – kanceláriách, školách, škôlkach či ubytovniach.

azbest_v_boletickom_fasadnom_paneli_titulna_foto_dilmun_system

Likvidácia boletických panelov

Fasádny alebo boletický panel alebo systém ľahkého opláštenia stavieb. Nachádza sa najmä vo verejných budovách, budovách občianskej vybavenosti, nemocniciach, školách či škôlkach.

azbest_v_priemysle_titulna_foto_dilmun_system

Likvidácia azbestu v priemysle

Unimobunky, tesnenia kotlov a technologických zariadení, lávky káblových rozvodov, či protipožiarne nástreky na kovových konštrukciách. Poškodenie takýchto nástrekov počas manipulácie, údržby, opráv a demolácie, spôsobí kontamináciu okolia azbestovým prachom vo vysokých koncentráciách.

Meranie azbestu

Pozor, azbest býva často skrytý pod iným povrchom, náterom či obkladom. Odberu vzoriek vzduchu a sporných materiálov realizujeme aj počas prevádzky budovy.